Menu

 

Chtelnica
Chtelnica

Volejbalové družstvo

Mnohí z vás možno ani netušia, že v našej obci pôsobí aj volejbalové družstvo. No možno je to názov trocha neskromný, ale ako by ste nazvali skupinku ľudí, ktorí už 12 rokov každé nedeľné popoludnie počas zimnej sezóny trávia čas v telocvični búchaním do volejbalovej lopty?

Pôvodný zámer venovať sa nejakej pohybovej aktivite sa postupne vyprofiloval na volejbal. Spočiatku by ste túto hru rozpoznali podľa volejbalovej lopty, ktorá medzi nami bezradne poskakovala. Naše športové výkony mali vtedy od volejbalu naozaj dosť ďaleko. Športové nadšenie nám však nechýbalo…

Za tie roky sa v našej volejbalovej partii vystriedalo veľmi veľa potenciálnych záujemcov o túto zaujímavú hru, avšak zostali len skalní, ktorých to naozaj baví. Nájdete medzi nami hráčov od 15 do 45 rokov – študentov i pracujúcich z Chtelnice i z okolia. Napriek tomu sa máme vždy o čom porozprávať. Býva nám veselo a mnohí by túto aktivitu už nevymenili za polihovanie na gauči.

Aj naše výkony sa postupne zlepšujú. Samozrejme, na majstrovstvá Európy si ešte netrúfame, ale taký dedinský turnaj už zvládneme. Nadviazali sme kontakty s volejbalistami z Boleráza a zo Suchej nad Parnou. Slovo dalo slovo, a tak sa pred pár rokmi zrodil volejbalový turnaj  o putovný pohár nazvaný „ Chtelnický smeč“. Koná sa vždy v inej dedine s pravidelnou nepravidelnosťou – to znamená, keď sa nám chce. V roku 2011 sa turnaj konal v Chtelnici. Využili sme výhodu domáceho prostredia a zvíťazili sme. Putovný pohár po prvý krát odovzdával starosta usporiadateľskej obce.

Keby sa niekto z vás chcel prísť pozrieť alebo mal záujem športovať s nami, dvere telocvične v ZŠ sú otvorené každú nedeľu od 14. hodiny. Tešíme sa!

 

Vývoz odpadu