Chtelnica
Chtelnica

Stolnotenisový oddiel

Asi najznámejšia internetová encyklopédia hovorí, že „stolný tenis patrí medzi najrýchlejšie športové hry na svete, učí mať rýchly odhad hernej situácie a jej okamžité riešenie najvhodnejším herným spôsobom“.

Malé okienko do histórie prezrádza, že „vznik stolného tenisu siaha až do obdobia pred dvoma tisícročiami. Hra sa nazývala gossima a do Európy, z Japonska, ju priniesli Angličania v osemdesiatych rokoch 19. storočia. Skutočným začiatkom stolného tenisu bol však tenis, ktorý sa jeho nadšenci snažili počas zimných mesiacov preniesť do sálového prostredia – na stôl. Stolný tenis sa sprvu hral na rôznych rozmeroch stolov, s gumovými poprípade korkovými loptičkami a drevenými raketami. Stolný tenis ako oficiálna športová hra sa začala zavedením celuloidovej loptičky do hry, a to Angličanom J. Gibbom v roku 1899. V roku 1909 sa stolný tenis začal šíriť z Anglicka do Európy (Nemecka, Rakúska, Maďarska, Česko-Slovenska)“…

Tejto takmer najrýchlejšej hre podľahlo aj zopár nadšencov z Chtelnice a začali hľadať cestičky ako by sa jej mohli venovať. Vyústilo to až do založenia Stolnotenisového oddielu STO Chtelnica – v júli 2012 – ktorý by sa vám touto cestou chcel predstaviť.

Vznikli v júli roku 2012 zápisom/zmenou Stanov OZ Naša Chtelnica a ich hlavným zámerom a poslaním je podporovať stolný tenis v Chtelnici. Svojim členom ponúkajú možnosť pravidelne a dôstojne si zahrať s kvalitným vybavením, ako aj organizovať rôzne športové podujatia s cieľom podporovať stolný tenis a zatraktívniť ho v povedomí občanov. Stretnutia sú každý štvrtok o 17:00 vo veľkej telocvični ZŠ v Chtelnici. V ponuke je dostatok stolov, rakiet aj loptičiek – stačí iba prísť a môžete hrať. Na to, aby ste si mohli každý týždeň dve hodinky zahrať, stačí, aby ste sa stali členmi OZ Naša Chtelnica – automaticky sa tak stávate aj členmi STO Chtelnica. Organizujú sa aj rôzne iné stolnotenisové podujatia – turnaje, ako aj priateľské zápasy s  nadšencami z okolitých obcí.