Otvorenie Základnej školy a materskej školy v Chtelnici

Otvorenie Základnej školy a materskej školy v Chtelnici 1

Rozhodnutie o otvorení ZŠ

Po zmätočných informáciách z minulého týždňa a začiatku tohto týždňa o otvorení/neotvorení základnej školy, kedy v sobotu prišiel zákaz otvoriť všetky predškolské a školské zariadenia  na území okresu Piešťany, v pondelok prišlo vyjadrenie Regionálneho úradu verejného zdravotníctva so sídlom v Trnave, že išlo len o odporúčanie.  Včera mal zasadať Krízový štáb Okresného úradu Piešťany a dnes Pandemické stredisko OÚ Trnava, ktoré malo vydať k tejto otázke záväzné stanovisko. Ani jedno stretnutie sa však neuskutočnilo, takže rozhodnutie otvoriť základné školy a materské školy je len na zriaďovateľovi.

Na základe vyššie uvedeného vydala Obec Chtelnica ako zriaďovateľ Základnej školy s materskou školou v Chtelnici po dohode s vedením školy a vzhľadom na výsledky testovania na COVID-19 zo dňa 6.2.2021 (1017 testovaných, 4 pozitívni, 0,393%) nasledujúce rozhodnutie:

Rozhodnutie zriaďovateľa

o otvorení materskej školy (MŠ) a základnej školy (ZŠ)

Obec Chtelnica ako zriaďovateľ  materskej školy/základnej školy

rozhodla od 10. februára 2021 otvoriť

materskú školu pre deti materskej školy,

základnú školu  pre žiakov 1. až 4. ročníka základnej školy a

prevádzku školského klubu detí

a v spolupráci s riaditeľstvom ZŠ/MŠ stanovuje nasledovné podmienky pre režim a prevádzku školy:

Školy a školské zariadenia budú otvorené od 10. 2. 2021 tak, ako je uvedené v manuáloch ministerstva školstva - Návrat do škôl 2021.

1. Otestovať sa musí dať otestovať aspoň jeden zákonný zástupca dieťaťa či žiaka, ktorý s ním žije v spoločnej domácnosti.

2. Žiaci prvého stupňa základnej školy sa netestujú, aj keď presiahli vek 10 rokov.

3. Platnosť testov – test zamestnancov, zákonných zástupcov i žiakov, u ktorých je vyžadovaný, platí sedem kalendárnych dní podľa aktuálnych pravidiel COVID AUTOMATU.

4. Riaditeľ školy alebo školského zariadenia alebo ním poverený zamestnanec overuje splnenie podmienky negatívneho výsledku testu hlavne prostredníctvom príslušného čestného vyhlásenia predloženého od zamestnancov, zákonných zástupcov (ak nie sú vyňatí na základe výnimky z uznesenia vlády SR alebo z vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva SR z testovania

5. Na základe vydanej vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva SR sa stanoví oprávnenie pre prevádzkovateľa školy a školského zariadenia pri vstupe do prevádzky overovať splnenie podmienky formou požadovania predloženia príslušného dokladu – potvrdenia o výsledku testu na COVID-19.

6. Pri prezenčnej forme vzdelávania a pri povolenej prevádzke sa riadia školy a školské zariadenia: aj podľa  manuálu „Covid – školského semaforu“ (zelená, oranžová, červená fáza) tzn. manuálov pre jednotlivé typy škôl a školských zariadení, ktoré sú zverejnené na stránkach MŠVVaŠ SR, vyhláškami ÚVZ SR, celoštátneho COVID automatu, miestne príslušného RÚVZ, ktorý môže rozhodnúť o ďalších, avšak len prísnejších opatreniach s vplyvom na priebeh výchovnovzdelávacieho procesu v školách a školských zariadeniach v danom regióne, ktorého sa tieto opatrenia týkajú.

V Chtelnici  9. 2. 2021                                                    __________________________

starosta obce

Rozhodnutie zriaďovateľa o otvorení základnej a materskej školy

Rozhodntutie_zriaďovateľa_Chtelnica 9.2.2021.pdf